Мени

Кристијан Милошевиќ

Oбјавено на: 14.09.2018

Kristijan M_web
Кристијан Милошевиќ
Член на управен одбор
kristijan.milosevik@youthpeer.org.mk

 

 

Кристијан Милошевиќ е ко-основач на  Здружението за младински активизам и едукација „Y-PEER“, како активист во граѓанскиот сектор има работено на неколку проекти, и се има здобиено со неколку сертификати, меѓу кои и сертификат за тренер на вирснички едукатори. Волонтер на Црвениот Крст на Р.Македонија како и своевремено лидер на клубот на млади при Општинската организација на Црвен Крст-Велес. Како активист се залага за остварување на општество со еднакви можности за сите како и голем поборник за социјална правда. Кристијан е дипломиран правник и во моментов е студент на пост-дипломски студии на Правниот Факултет „Јустинијан I“ во Скопје, во областа на Меѓународно право и односи и право на Европска Унија.

Архива

May 2020
M T W T F S S
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Вести

Младински форум - Доброволен национален преглед (VNR)

Младински форум – Доброволен н

На 6 март 2020 година во Скопје, Y-PEER во соработка со Владата на Република Северна Маке
Работилници за Цели за одржлив развој и ICPD

Работилници за Цели за одржлив

Во декември 2019 во организација на Y-PEER, со поддршка од канцеларијата на УНФПА во Скоп
Повик: Работилница за Цели за одржлив развој и нивната иднина

Повик: Работилница за Цели за

Y-PEER Македонија објавува повик за пријава на 15 млади кои ќе учествуваат на еднодневен
Y-PEER на ICPD25 - Самит во Најроби

Y-PEER на ICPD25 – Самит во На

Oд 12 до 14 ноември 2019 година во Најроби – Кенија, се одржа ICPD25 глобалниот самит, в
Youth for SDGs – SDGs for youth

Youth for SDGs – SDGs for yout

Oд 21 до 27 октомври 2019 година во Петрохан – Бугарија, се одржа младинската размена You