Мени

Направете селфи и приклучете се на кампањата #ијасимамцел

Oбјавено на: 26.10.2015
The-Global-Goals-Selfie1

Охрабрени од канцеларијата на ОН во Македонија Y-PEER Македонија продолжува со кампањата ‪#‎ијасимамцел во рамки на светската кампања ‪#‎ТellЕveryone и ‪#‎globalgoals . Овој пат ве повикуваме да направите селфи со целта (редниот број) која најмногу ви значи. Селфињата постирајте ги на Фејсбук, Твитер и Инстаграм користејќи го хаштагот #ијасимамцел  и #‎глобалницели.

  1. ИЗБЕРИ ЕДНА ОД ЦЕЛИТЕ КОЈА НАЈМНОГУ ТИ ЗНАЧИ;
  1. НАПРАВИ СЕЛФИ  ВКЛУЧУВАЈЌИ ГО РЕДНИОТ БРОЈ НА ЦЕЛТА-ПИШИ ГО НА РАКА,  ИСПЕЧАТИ ГО НА ЛИСТ, ИЛИ ПОКАЖИ ГО БРОЈОТ СО ПРСТИ;
  1. СПОДЕЛИ ГО СЕЛФИТО НА TWITTER, FACEBOOK и INSTAGRАМ КОРИСТЕЈЌИ ГО ХАШТАГОТ #ИЈАСИМАМЦЕЛ И #GLOBALGOALS.

А еве и пример:

Архива

November 2018
M T W T F S S
« Sep    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Post-2015

There are no upcoming events at this time.

Вести

Работилница „Млади и сексулано и репродуктивно здравје и права“

Работилница „Млади и сексулано

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER, со поддршка од канцеларијата н
ПОВИК ЗА СТАЖИРАЊЕ ВО Y-PEER ПЕТРИ Софија

ПОВИК ЗА СТАЖИРАЊЕ ВО Y-PEER П

Младинската мрежа Y-PEER Македонија по покана на Y-PEER интернационалниот институт за млад
ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА Y-PEER PETRI - Sofia Annual School

ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА Y-PEER PET

Младинската мрежа Y-PEER Македонија по покана на Интернационалниот институт за младински р
Работилница за млади „THE GENDER PERSPECTIVE ON THE ISSUES ON SEXUAL AND REPRODUCTIVE HEALTH“

Работилница за млади „THE GEND

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER Македонија, со поддршка од канц
Kонсултативна средба „Воведување на формално сеопфатно сексуално образование во Република Македонија: предизвици и можности“

Kонсултативна средба „Воведува

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER Македонија, во соработка со Орг

Оваа веб страница е изготвена со поддршка од Фондот за население на Обединетите нации (УНФПА) во рамките на под-регионалната кампања „ Youth Voices” која во Македонија се имплементира под името „Идеите ги споделувам гласно“. Мислењата и ставовите искажани на оваа веб страница не ги претставуваат мислењата и ставовите на донаторите или други придружни организации.