Мени

Портокаловото семејство се проширува, отворен повик до организации!

Oбјавено на: 31.03.2016
logo

Y-PEER Македонија објавува

ПОВИК
За приклучување на организации кон мрежата на младински организации
Y-PEER Македонија

Y-PEER Македонија ги повикува сите заинтересирани младински организации кои работат за и со млади на полето на врсничка едукација, застапување и градење капацитети да аплицираат за членство во Y-PEER Македонија.

Сите заинтересирани организации треба да пополнат:

Откако ќе ја пополните Апликацијата за членство во Y-PEER Македонија, пратете портофолио на организацијата, на електронската адреса на Y-PEER Македонија, youthpeermacedonia@gmail.com, најдоцна до 11.4.2016 година, (понеделник, до полноќ) со назнака „Апликација за членство во Y-PEER Македонија“.

Y-PEER Македонија ви стои на располагање доколку имате прашања или потреба за дополнителни информации, контактирајте не на youthpeermacedonia@gmail.com.

Бидете и вие дел од големото портокалово семејство!

Со почит,
тимот на Y-PEER Mакедонија.

Архива

October 2018
M T W T F S S
« Sep    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Post-2015

There are no upcoming events at this time.

Вести

Работилница „Млади и сексулано и репродуктивно здравје и права“

Работилница „Млади и сексулано

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER, со поддршка од канцеларијата н
ПОВИК ЗА СТАЖИРАЊЕ ВО Y-PEER ПЕТРИ Софија

ПОВИК ЗА СТАЖИРАЊЕ ВО Y-PEER П

Младинската мрежа Y-PEER Македонија по покана на Y-PEER интернационалниот институт за млад
ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА Y-PEER PETRI - Sofia Annual School

ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА Y-PEER PET

Младинската мрежа Y-PEER Македонија по покана на Интернационалниот институт за младински р
Работилница за млади „THE GENDER PERSPECTIVE ON THE ISSUES ON SEXUAL AND REPRODUCTIVE HEALTH“

Работилница за млади „THE GEND

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER Македонија, со поддршка од канц
Kонсултативна средба „Воведување на формално сеопфатно сексуално образование во Република Македонија: предизвици и можности“

Kонсултативна средба „Воведува

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER Македонија, во соработка со Орг

Оваа веб страница е изготвена со поддршка од Фондот за население на Обединетите нации (УНФПА) во рамките на под-регионалната кампања „ Youth Voices” која во Македонија се имплементира под името „Идеите ги споделувам гласно“. Мислењата и ставовите искажани на оваа веб страница не ги претставуваат мислењата и ставовите на донаторите или други придружни организации.