Мени

ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА Y-PEER PETRI – Sofia Annual School

Oбјавено на: 02.03.2018
Global goals and ypeer
Младинската мрежа Y-PEER Македонија по покана на Интернационалниот институт за младински разовој и регионален ресурсен центар за Источна Европа и Централна Азија Y-PEER PETRI – SOFIA објавува повик за учество на интернационален тренинг.

Тренингот ќе се одржи во период од 19-23 април 2018г. во Република Бугарија со можност за учество на еден модул: Project Development and Management module (PDM). Работниот јазик е англиски.

Ги покануваме сите млади кои се:

  • на возраст до 25 години;
  • мотивирани да работат со млади;
  • имаат желба да станат учествуваат на интернационален тренинг и сакаат да ги прошират своите знаења како и зајакнат своите вештини во рамки на проектен равој и менаџмент / вештини за лидерство;
  • сакаат да работат во тим, знаат да исполнуваат задачи навреме.

 

 

Детални информации за тренингот и модулот за кој можете да аплицирате ќе пронајдете на следните линкови:

 

Заинтересираните најдоцна до 9-ти март 2018 година (16:00 часот), треба да пополнат и испратат:

со назнака/предмет Application for PETRI – Sofia Annual School 2018 на следната електронска пошта: youthpeermacedonia@gmail.com. *

 

Трошоците за обуката како сместување, превоз и храна се покриени од организаторот (ПЕТРИ – Софија).

 

Ви благодариме за учеството! Среќно!

 

*При селекција, предност ќе имаат кандидатите/кандидатките кои доаѓаат од организации членки на мрежата Y-PEER Македонија.

Архива

November 2018
M T W T F S S
« Sep    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Post-2015

There are no upcoming events at this time.

Вести

Работилница „Млади и сексулано и репродуктивно здравје и права“

Работилница „Млади и сексулано

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER, со поддршка од канцеларијата н
ПОВИК ЗА СТАЖИРАЊЕ ВО Y-PEER ПЕТРИ Софија

ПОВИК ЗА СТАЖИРАЊЕ ВО Y-PEER П

Младинската мрежа Y-PEER Македонија по покана на Y-PEER интернационалниот институт за млад
Работилница за млади „THE GENDER PERSPECTIVE ON THE ISSUES ON SEXUAL AND REPRODUCTIVE HEALTH“

Работилница за млади „THE GEND

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER Македонија, со поддршка од канц
Kонсултативна средба „Воведување на формално сеопфатно сексуално образование во Република Македонија: предизвици и можности“

Kонсултативна средба „Воведува

Во организација на мрежата на младински организации Y-PEER Македонија, во соработка со Орг
Конференција „Млади,мир и безбедност“

Конференција „Млади,мир и безб

Младите како активни чинители во процесите на градење мир
Младинската мрежа Y-PEER Mакедо

Оваа веб страница е изготвена со поддршка од Фондот за население на Обединетите нации (УНФПА) во рамките на под-регионалната кампања „ Youth Voices” која во Македонија се имплементира под името „Идеите ги споделувам гласно“. Мислењата и ставовите искажани на оваа веб страница не ги претставуваат мислењата и ставовите на донаторите или други придружни организации.