Мени

Focal Points

Во Македонија, Y-PEER е раководен од Focal Points (одговорни лица) со следната структура:

Kristijan A_web

Кристијан Ангелески
Претседател
kristijan.angeleski@youthpeer.org.mk

Биографија

.

Vjosa_webВјоса Исмаили
Член на управен одбор
vjosa.ismaili@youthpeer.org.mk

Биографија

.

Kristijan M_webКристијан Милошевиќ
Член на управен одбор
kristijan.milosevik@youthpeer.org.mk

Биографија

.

Lina_webЛина Даневска
Член на управен одбор
lina.danevska@youthpeer.org.mk

Биографија

.


Марко Кушински
Член на управен одбор

marko.kushinski@youthpeer.org.mk

Биографија

Архива

May 2020
M T W T F S S
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Вести

Младински форум - Доброволен национален преглед (VNR)

Младински форум – Доброволен н

На 6 март 2020 година во Скопје, Y-PEER во соработка со Владата на Република Северна Маке
Работилници за Цели за одржлив развој и ICPD

Работилници за Цели за одржлив

Во декември 2019 во организација на Y-PEER, со поддршка од канцеларијата на УНФПА во Скоп
Повик: Работилница за Цели за одржлив развој и нивната иднина

Повик: Работилница за Цели за

Y-PEER Македонија објавува повик за пријава на 15 млади кои ќе учествуваат на еднодневен
Y-PEER на ICPD25 - Самит во Најроби

Y-PEER на ICPD25 – Самит во На

Oд 12 до 14 ноември 2019 година во Најроби – Кенија, се одржа ICPD25 глобалниот самит, в
Youth for SDGs – SDGs for youth

Youth for SDGs – SDGs for yout

Oд 21 до 27 октомври 2019 година во Петрохан – Бугарија, се одржа младинската размена You