Мени

ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА Y-PEER PETRI – Sofia Annual School

Oбјавено на: 02.03.2018
Младинската мрежа Y-PEER Македонија по покана на Интернационалниот институт за младински разовој и регионален ресурсен центар за Источна Европа и Централна Азија Y-PEER PETRI – SOFIA објавува повик за учество на интернационален тренинг.

Тренингот ќе се одржи во период од 19-23 април 2018г. во Република Бугарија со можност за учество на еден модул: Project Development and Management module (PDM). Работниот јазик е англиски.

Ги покануваме сите млади кои се:

  • на возраст до 25 години;
  • мотивирани да работат со млади;
  • имаат желба да станат учествуваат на интернационален тренинг и сакаат да ги прошират своите знаења како и зајакнат своите вештини во рамки на проектен равој и менаџмент / вештини за лидерство;
  • сакаат да работат во тим, знаат да исполнуваат задачи навреме.

 

 

Детални информации за тренингот и модулот за кој можете да аплицирате ќе пронајдете на следните линкови:

 

Заинтересираните најдоцна до 9-ти март 2018 година (16:00 часот), треба да пополнат и испратат:

со назнака/предмет Application for PETRI – Sofia Annual School 2018 на следната електронска пошта: youthpeermacedonia@gmail.com. *

 

Трошоците за обуката како сместување, превоз и храна се покриени од организаторот (ПЕТРИ – Софија).

 

Ви благодариме за учеството! Среќно!

 

*При селекција, предност ќе имаат кандидатите/кандидатките кои доаѓаат од организации членки на мрежата Y-PEER Македонија.

Архива

May 2020
M T W T F S S
« Mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Вести

Младински форум - Доброволен национален преглед (VNR)

Младински форум – Доброволен н

На 6 март 2020 година во Скопје, Y-PEER во соработка со Владата на Република Северна Маке
Работилници за Цели за одржлив развој и ICPD

Работилници за Цели за одржлив

Во декември 2019 во организација на Y-PEER, со поддршка од канцеларијата на УНФПА во Скоп
Повик: Работилница за Цели за одржлив развој и нивната иднина

Повик: Работилница за Цели за

Y-PEER Македонија објавува повик за пријава на 15 млади кои ќе учествуваат на еднодневен
Y-PEER на ICPD25 - Самит во Најроби

Y-PEER на ICPD25 – Самит во На

Oд 12 до 14 ноември 2019 година во Најроби – Кенија, се одржа ICPD25 глобалниот самит, в
Youth for SDGs – SDGs for youth

Youth for SDGs – SDGs for yout

Oд 21 до 27 октомври 2019 година во Петрохан – Бугарија, се одржа младинската размена You